מחקרים ומידע מקצועי
זה לא אנחנו אמרנו - זאת הרפואה

פשוט לישון טוב. נקודה

בדיוק כמו נשימה, אכילה ושתייה, שינה היא צורך אנושי חיוני. מחקרים מראים כי לשינה יש השפעה על כל מערכות הגוף, ועל  הבריאות הפיזית, הרגשית והנפשית שלנו.

אנשים זקוקים לשבע שעות שינה לפחות בלילה. שינה לא מספקת ולא איכותית עלולה להשפיע על הבריאות שלנו, ועל היכולת להתמקד במשימות יומיומיות. חוסר בשינה לאורך זמן יכול לגרום להשלכות בריאותיות חמורות, כמו בעיות לב וכלי דם, מערכת חיסונית מוחלשת, סיכון גבוה להשמנת יתר, סיכון  לסוכרת, ועד לפגיעה בחשיבה ובזיכרון, ובעיות נפשיות כמו דיכאון וחרדה.

עוד על הקשר בין איכות השינה לתפקוד שלנו >>>

פשוט לישון טוב. נקודה - LAYLUX

מה קורה כשאנחנו ישנים?

דקה לאחר ההירדמות, טמפרטורת הגוף יורדת, פעילות המוח יורדת, וקצב הלב והנשימה מואטים גם כן. עם זאת, חשוב להכיר בכך שמה שקורה במהלך השינה הוא דינמי. במהלך לילה אחד, מתרחשים  מחזורי שינה מרובים, שכל אחד מהם נמשך בין 70 ל -120 דקות ומורכב משלבי שינה נפרדים. שלבי השינה האלה הם בסיסיים לאופן שבו השינה עובדת.

ישנם ארבעה שלבי שינה המחולקים לשתי קטגוריות. שלושת השלבים הראשונים נמצאים בקטגוריית של שינה שנקראת NREM (שינה ללא תנועת עיניים מהירה).

השלב הראשון – שלב ההירדמות שאורך בין חמש דקות לחמש עשרה דקות.

השלב השני – שלב השינה הקלה, טמפרטורת הגוף יורדת, תנועות העיניים פוחתות, וגלי המוח יורדים אף הם.

השלב השלישי – השרירים והגוף נרגעים, גלי המוח מראים דפוס ברור של האטה בפעילות השונה במידה ניכרת מפעילות מוחית בזמן ערות, תנועת העיניים נפסקת, דם מוזרם לשרירים ומתחילה פעילות מוחית הכוללת הפרשת חומרים כמו סרוטונין והורמונים שונים.

השלב הרביעי –  הוא השלב היחיד של שנת REM. במהלך שלב זה, פעילות המוח עולה באופן משמעותי, ורוב הגוף – למעט העיניים ושרירי הנשימה – חווה שיתוק זמני. שלב זה הוא  חיוני למוח, ומשמעותי ליכולות הזיכרון והלמידה. בשלב זה נוצרים תאי מוח חדשים שמסייעים לשיקום מערכת העצבים. הגוף מטעין את עצמו באנרגיה חדשה, שתאפשר לתפקד באופן יעיל ביום שלמחרת.

 

פשוט לישון טוב. נקודה - חברת LAYLUX

השפעת המזרן על איכות השינה

איכות השינה שלנו מושפעת מגורמים רבים, כמו הרגלי השינה שלנו, סביבת השינה והבריאות שלנו. אחד הגורמים החשובים ביותר לאיכות השינה הוא מערכת השינה שעליה אנו ישנים.

עולם מערכות השינה מציע מגוון סוגי מזרנים, החל ממזרנים עם סליל פנימי, מזרני קצף, מזרנים היברידיים (קצף וקפיץ פנימי) ואוויר מתכוונן. בתוך כל קטגוריה יש קטגוריות משנה, כמו מזרני קצף פוליאוריתן, קצף זיכרון, שהוא תת קבוצה שלו, ומזרן לטקס.

מזרני הקצף עשויים מאחד או משילוב של שלושה סוגים של קצף: מזרני קצף זיכרון מתרככים כאשר הם באים במגע עם חום הגוף ונוטים להתאים את עצמם לגוף ולספק תחושת "חיבוק", יחד עם זאת הם מקבעים את התנועה ואינם חוזרים למקומם. מזרני קצף פוליאוריתן שאינם זיכרון אינם שוקעים וקל יותר לנוע עליהם.

מזרני לטקס בדרך כלל מרגישים קפיציים יותר ונושמים יותר ממזרנים העשויים מספוג זיכרון או פוליאוריתן, אך דגמים מסוימים יכולים להרגיש נוקשים או אלסטיים מדי.

מזרנים היברידיים כוללים קצף וסלילי פלדה בתוך כיסים, בדרך כלל, מזרן היברידי לא שוקע ולא קפיצי יותר מדי; הוא מספק תחושה שהיא איפשהו בין זו של מזרן ספוג מלא לבין קפיצים פנימיים מסורתיים.

מזרני קפיצים פנימיים מספקים תחושת ציפה, הודות לסלילי פלדה המחזקים שכבות של סיבים וקצף מתחת לחלק עליון מרופד. לעיתים קפיצים פנימיים יכולים להיות קשים מדיי ולכן יש צורך לשכב על המזרן ולחוש אותו, כי לא כל מה שנוח לאחד, הוא בהכרח נוח למישהו אחר.


מה קורה היום?

ההבנה היום ששינה על מיטה זוגית איכותית יכולה בהחלט להשפיע על בריאותנו ורווחתנו הכללית, הניע קדימה את כל תעשיית המזרנים. בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה המתחוללת בכל הקשור למערכות שינה, החל ממזרנים חכמים ועד טכנולוגיית מעקב שינה, מיטות מתכווננות וממש לאחרונה, מזרנים בהתאמה אישית לגוף שלנו. כבר לא תשמעו על מזרנים אורטופדיים, אלא יותר ויותר תשמעו על מזרנים שמותאמים אלינו, למבנה הגוף שלנו.

מזרנים המיוצרים עבורנו רק לאחר אנליזה מלאה של כירופרקט על בסיס הגוף שלנו.

כן, העתיד כבר כאן.

בחירת מערכת שינה היא לא עניין של בחירה, היא מענה לצורכי הגוף

מזרן הוא לא עניין של העדפה ובחירה, מזרן אורטופדי הוא מענה לצורך של הגוף שלנו.
מזרן איכותי יאפשר שנת לילה רציפה, רגועה, שתאפשר הרפיה מלאה של השרירים ותטעין את הגוף באנרגיה הנחוצה לתפקוד היומי.

מזרן איכותי עשוי מהחומרים המתקדמים ביותר, ומיוצר בטכנולוגיה חדשנית שפותחה אחרי מחקר מעמיק של שנים. אבל, מזרן ככל שיהיה איכותי, כל עוד הוא לא מותאם אישית לצרכי הגוף הספציפי, הוא לא ממלא את הפונקציה שלשמה נועד – לאפשר שינה איכותית.

 

אצלנו ב – LAYLUX כל מזרן מתוכנן ומיוצר בהתאם לנתוני הגוף של האדם ששוכב עליו.

בכל מזרן יותר מ – 10,000 נקודות תמיכה, המפוזרות במזרן באמצעות קפיצים מבודדים בדרגות קושי שונות ובאורכים שונים, כדי לתמוך באזורים בגופנו המצריכים תמיכה מיוחדת.

לכל מזרן 12 שכבות העשויות מהחומרים האיכותיים ביותר, ולכל שכבה תפקיד ייעודי בהענקת שינה איכותית ורגועה. לכן לא תמצאו את מערכות השינה שאנו מייצרים בחנויות.

המוצר שלנו מיוצר רק לאחר שהצוות הרפואי שלנו, בראשותו של ד"ר אוון גרשאטר, מ"מרכז רפאל", ניתח את נתוני הגוף שלנו, העביר אותם לצוות התכנון והפיתוח ומשם לצוות הייצור, שמוציא תחת ידיו את המוצר שמתאים למידותיו של קונה המזרן, למבנה גופו ולאזורים המצריכים תמיכה מיוחדת בגופו.

רק מזרן כזה, יוכל לענות על הצורך בשינה איכותית, שתשדרג את איכות חיינו לבלי הכר.

 

אורן מועלם - מנהל מותג בחברת LAYLUX

מר אורן מועלם

מנהל המותג בחברת ליילאקס עם מעל 20 שנות ניסיון בעולם מערכות השינה והמזרנים

האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
כןלא
אם אתם כבר בשוונג...
שינה היא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בחיינו. היא הכרחית לבריאותנו הפיזית והנפשית, הכרחית לתפקוד שלנו ולאיכות החיים שלנו.
בדיוק כמו נשימה, אכילה ושתייה, שינה היא צורך אנושי חיוני. מחקרים מראים כי לשינה יש השפעה על כל מערכות הגוף, ועל הבריאות הפיזית, הרגשית והנפשית שלנו.
עובדים שאינם מקפידים על שעות שינה מספקות ועל שינה איכותית בלילה, פוגעים הן בעצמם והן במקום העבודה שלהם
כאבי גב, ובמיוחד אלו ההופכים לכאבים כרוניים לאורך שנים, פוגעים באיכות החיים וברווחה הנפשית של הסובלים מהם.
מזרן אורטופדי הוא מזרן שתוכנן לספק תמיכה מרבית לעמוד השדרה, לשרירי הגב, לכתפיים לזרועות, לצוואר, לגפיים העליונות והתחתונות.
דילוג לתוכן